Platební brána

Online platby pro nás zajišťuje platební brána ComGate. Poskytovatel služby, společnost ComGate Payments, a.s., je licencovaná Platební instituce působící pod dohledem České národní banky. Platby probíhající skrze platební bránu jsou plně zabezpečeny a veškeré informace jsou šifrovány.

Kontakty platební brány
ComGate Payments, a.s.
Gočárova třída 1754 / 48b, Hradec Králové
E-mail: platby-podpora@comgate.cz
Tel: +420 228 224 267

Jak zjistím, že je to bezpečné?

1. Adresní řádek, komunikace a zabezpečení

Vždy si můžete zkontrolovat adresní řádek nahoře v prohlížeči, kde kromě správné url adresy můžete vidět ikonu "zámečku", který indikuje, že se jedná o zabezpečené připojení. Komunikace mezi našim eshopem a platební bránou comgate je zabezpečena použitím tzv. TLS připojení s certifiátem, který ověřuje majitele domény na obou stranách. Veškeré přeposílané údaje jsou díky tomu šifrované a nemůže tedy dojít k odposlouchávání citlivých informací. Na obrázcích vidíte jak by měl adresní řádek vypadat jak na našem eshopu, tak při platbě na straně platební brány.

Certifikát SSL na levneseoblekam.cz Certifikát SSL na comgate.cz

Náš eshop v žádném případě nemůže vidět, získat, ani uchovávat vaše platební informace. Platební brána Comgate toto neumožňuje. My pouze předáme platební bráně infomrace jako je email, objednávkové číslo a částku k zaplacení. Platební brána projde procesem platby s vámi a také si neukládá vaše platební údaje, ty jsou použity opět zabezpečeným spojením pro vaši banku, kde se fyzicky provádí transakce. Veškerá komunikace směrem od platební brány Comgate k nám na eshop probíhá zabezpečeně na pozadí online, tedy server na server. Platební brána Comgate nám poskytuje zpět pouze informaci jestli byla transakce zaplacena, čeká na zaplacení nebo byla nezaplacena.

2. Platební metody

Platební brána Comgate - volba metody

Jakmile si výše vyberete jednu z platebních metod, budete přesměrování na platební bránu. Dle vámi vybrané metody vás bude platební brána provázet procesem platby. Jestliže jste zvolili možnost "Přechod do brány" pak se vám zobrazí dialog, který vidíte na obrázku. Na tomto dialogu si můžete zvolit jakou metodu placení využijete, nebo si nechat vygenerovat platební údaje. Všechny metody platby a jak probíhají jsou popsány zde: https://www.comgate.cz/cz/proces-plateb

3. Zpětná vazba

Jakmile založíte platbu pomocí platební brány Comgate, příjde vám email, který vás informuje o takto vzniklé platbě pro nás. V tomto emailu máte také odkaz na opakovaný pokus o zaplacení v případě problémů.

Platební brána Comgate - email

Při placení mohou nastat 3 stavy. Buď je platba ZAPLACENÁ, nebo je NEZAPLACENÁ a nebo je ve stavu ČEKÁ NA PLATBU. Všechny tyto stavy jsou zobrazeny na obrázcích.

Platební brána Comgate - zalacená Platební brána Comgate - nezaplacená Platební brána Comgate - čeká na zaplacení